Wordpress to Drupal Migrate (1.1.3) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Title
da: Titel

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Email address
da: E-mail-adresse

en: Categories
da: Kategorier

en: Password
da: Adgangskode

en: Import
da: Importér

en: Total
da: I alt

en: User ID
da: Bruger ID

en: Comment ID
da: Kommentar-ID

en: Term name
da: Ord

en: Configuration
da: Indstillinger

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Term description
da: Beskrivelse af term

en: Operation
da: Handling

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Display name
da: Display

en: Excerpt
da: Uddrag

en: User status
da: Brugerstatus

en: Usage
da: Brug

en: Execute
da: Kør

en: Modified date
da: Ændringsdato

en: About
da: Om

en: Migration
da: Migrering

en: Alt text
da: Alternativ tekst

en: Custom URL
da: Brugerdefineret URL

en: Author name
da: Forfatternavn

en: Registration date
da: Registreringsdato
