Wordpress to Drupal Migrate (1.1.3) - en to it translation catalogue (30 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Content
it: Contenuto

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Tags
it: Etichette

en: Categories
it: Categorie

en: Import
it: Importa

en: Total
it: Totale

en: User ID
it: ID utente

en: Comment ID
it: ID commento

en: Term ID
it: ID Termine

en: Term name
it: Nome del termine

en: Configuration
it: Configurazione

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Term description
it: Descrizione del termine

en: Operation
it: Operazione

en: Created date
it: Data creazione

en: Display name
it: Nome visualizzato

en: User status
it: Stato utente

en: Usage
it: Utilizzo

en: Execute
it: Esegui

en: Modified date
it: Data di modifica

en: About
it: Informazioni

en: Migration
it: Migrazione

en: MIME type
it: Tipo MIME

en: Alt text
it: Testo alternativo

en: Custom URL
it: Indirizzo URL personalizzato

en: Author name
it: Nome dell'autore
