Wordpress to Drupal Migrate (1.1.3) - en to sv translation catalogue (30 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Content
sv: Innehåll

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Tags
sv: Etiketter

en: Categories
sv: Kategorier

en: Password
sv: Lösenord

en: Import
sv: Importera

en: Total
sv: Totalt

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Comment ID
sv: Kommentarens ID

en: Term ID
sv: Termens ID

en: Term name
sv: Termens namn

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: First name
sv: Förnamn

en: Last name
sv: Efternamn

en: Term description
sv: Termens beskrivning

en: Operation
sv: Funktion

en: Created date
sv: Skapad datum

en: Display name
sv: Visningsnamn

en: User status
sv: Status för användare

en: Usage
sv: Användning

en: Execute
sv: Verkställ

en: Modified date
sv: Ändrad datum

en: About
sv: Om

en: Migration
sv: Migrering

en: MIME type
sv: Typ av MIME

en: Alt text
sv: Alternativ text

en: Custom URL
sv: Anpassad URL

en: Author name
sv: Författarnamn
