Wordpress to Drupal Migrate (1.1.3) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Tags
tr: Etiketler

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Password
tr: Parola

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Total
tr: Toplam

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Comment ID
tr: Yorum ID

en: Menu item ID
tr: Menü başlık ID'si

en: Parent menu item ID
tr: Üst menü ID'si

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Term name
tr: Terim adı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Term description
tr: Terim tanımı

en: Operation
tr: İşlem

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Display name
tr: Gösterilen isim

en: User status
tr: Kullanıcı durumu

en: Usage
tr: Kullanım

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Modified date
tr: Değiştirilme tarihi

en: About
tr: Hakkında

en: Migration
tr: Göç

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: Author name
tr: Yazar adı
