Wordpress to Drupal Migrate (1.1.3) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Content
uk: Вміст

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Email address
uk: Адреса електронної пошти

en: Tags
uk: Теґи

en: Categories
uk: Категорії

en: Password
uk: Пароль

en: Import
uk: Імпортувати

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: Original URL
uk: Початковий URL

en: Total
uk: Всього

en: Imported
uk: Імпортовано

en: User ID
uk: ID користувача

en: Comment ID
uk: ID коментаря

en: Parent comment ID
uk: ID батьківського коментаря

en: Term ID
uk: ID терміна

en: Term name
uk: Назва терміна

en: Parent term ID
uk: ID батьківського терміна

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Term description
uk: Опис терміна

en: Operation
uk: Дія

en: Created date
uk: Дата створення

en: Display name
uk: Назва

en: Approval status
uk: Стан схвалення

en: Excerpt
uk: Витяг

en: User status
uk: Стан користувача

en: Website URL
uk: URL вебсайту

en: Database Name
uk: Назва бази даних

en: Usage
uk: Використання

en: Execute
uk: Виконати

en: Modified date
uk: Дата модифікації

en: About
uk: Про модуль

en: Migration
uk: Перенесення...

en: MIME type
uk: Тип MIME

en: Alt text
uk: Альтернативний текст

en: Custom URL
uk: Власна URL-адреса

en: Author email
uk: Електронна адреса автора

en: Author name
uk: Ім’я автора

en: Test Connection
uk: Тестове з'єднання

en: Author URL
uk: URL автора (Author URL)

en: Rollback
uk: Відкат

en: Post type
uk: Тип допису

en: Unprocessed
uk: Без обробки
