WP Migrate (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Password
fr: Mot de passe

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Comment ID
fr: Identifiant (ID) du commentaire

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Created time
fr: Date de création

en: Comment body
fr: Corps du commentaire

en: The name of the term.
fr: Le nom du terme.

en: Post ID
fr: Identifiant (ID) de contribution

en: Post type
fr: Type de contribution

en: Authored by (uid)
fr: Écrit par (uid)

en: The term ID.
fr: L'identifiant du terme.
