WP Migrate (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: Content
id: Konten

en: Username
id: Nama pengguna

en: Email address
id: Alamat email

en: Password
id: Sandi

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Comment ID
id: ID komentar

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Comment body
id: Isi Komentar

en: The name of the term.
id: Nama istilahnya.

en: Post ID
id: ID pos

en: Post type
id: Jenis pos

en: The term ID.
id: ID istilah.
