Event CT w Layout Builder (1.4.17) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: On
pt: Habilitado

en: Categories
pt: Categorias

en: Advanced options
pt: Configurações avançadas

en: Reset
pt: Redefinir

en: Event
pt: Evento

en: Block
pt: Bloco

en: Off
pt: Desligado

en: Published
pt: Publicado

en: Location
pt: Localização

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Recent
pt: Recente

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Header Image
pt: Imagem do cabeçalho

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Subtitle
pt: Subtítulo

en: Keyword
pt: Palavra-chave

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Featured
pt: Destacado

en: Contact Email
pt: E-mail de Contato

en: Directions
pt: Instruções

en: Locations
pt: Localizações

en: Contact Name
pt: Nome do contato

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Compact
pt: Compacto

en: Apply filters
pt: Aplicar filtros

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione um filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Contact Phone
pt: Telefone para contato

[ctx: Date range separator]
en: -
pt: No contexto: separador do período de data
