Web Service Data (2.0.1) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: None
nl: Geen

en: Response
nl: Antwoord

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Settings
nl: Instellingen

en: Path
nl: Pad

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Add another
nl: Nog een toevoegen

en: Options
nl: Opties

en: Method
nl: Methode

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Key
nl: Sleutel

en: Expire
nl: Vervallen

en: Your settings have been saved.
nl: Uw instellingen zijn opgeslagen.

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Add a new field
nl: Nieuw veld toevoegen

en: Interface language
nl: Taal van de editor

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Data
nl: Gegevens

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: - Select a field type -
nl: - Selecteer een veldtype -

en: Call
nl: Bel

en: There was a problem creating field %label: @message
nl: Er was een probleem bij het aanmaken van het veld %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
nl: Een unieke systeemnaam die bestaat uit letters, cijfers en onderstrepingstekens.

en: Entity language
nl: Taal van entiteit

en: WSDL url
nl: WSDL-url

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
