Web Service Data (3.0.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Username
it: Nome utente

en: None
it: Nessuno

en: Response
it: Risposta

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: Filename
it: Nome file

en: Options
it: Opzioni

en: Method
it: Metodo

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Key
it: Chiave

en: Tokens
it: Token

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Add a new field
it: Aggiungi un nuovo campo

en: Interface language
it: Lingua interfaccia

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: - Select a field type -
it: - Seleziona un tipo di campo -

en: There was a problem creating field %label: @message
it: Si è verificato un problema durante la creazione del campo %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
it: Un nome ad uso interno composto esclusivamente da lettere, numeri e underscore (_).

en: Entity language
it: Lingua dell'entità
