Web Service Data (3.0.0) - en to tr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: None
tr: Hiçbiri

en: Response
tr: Yanıt

en: Password
tr: Parola

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Path
tr: Yol

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Add another
tr: Başka ekle

en: Options
tr: Seçenekler

en: Method
tr: Yöntem

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Key
tr: Anahtar

en: Tokens
tr: tokens

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: Add a new field
tr: Yeni bir alan ekle

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Data
tr: Veri

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: - Select a field type -
tr: - Bir alan türü seçiniz -

en: Endpoint
tr: Uç nokta

en: There was a problem creating field %label: @message
tr: %label alanı oluşturulurken bir sorun oluştu: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
tr: Harf, rakam ve alt-çizgilerden oluşan özgün bir makina adı.

en: Entity language
tr: Varlık dili
