Web Service Data (3.0.1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: None
hi: कोई नहीं

en: Response
hi: उत्तर

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Path
hi: मार्ग

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: ID
hi: आईडी

en: Options
hi: विकल्प

en: Method
hi: तरीका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Your settings have been saved.
hi: अपनी सेटिंग्स को सुरक्षित कर दिया गया है।

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: - Select -
hi: - चुनें -

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
hi: एक अद्वितीय मशीन पठनीय नाम अक्षर, संख्या और रेखांकित युक्त.
