Web Service Data (8.x-1.0-beta2) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: None
id: Tiada

en: Response
id: Jawaban

en: Settings
id: Pengaturan

en: Path
id: Jalur

en: Filename
id: Nama berkas

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: Options
id: Opsi

en: Debug Mode
id: Mode Debug

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Key
id: Kunci

en: Tokens
id: Token

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Add a new field
id: Tambahkan sebuah bidang baru

en: Machine name
id: Nama mesin

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Save and continue
id: Simpan dan lanjutkan

en: - Select a field type -
id: - Pilih tipe field -

en: Post ID
id: ID pos

en: There was a problem creating field %label: @message
id: Terdapat masalah dalam membuat field %label: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
id: Nama unik tebaca-mesin mengandung huruf, angka dan garis bawah.
