Web Service Data (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: None
ja: なし

en: Response
ja: レスポンス

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Path
ja: パス

en: Filename
ja: ファイル名

en: Options
ja: オプション

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Key
ja: キー

en: Tokens
ja: トークン

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Add a new field
ja: 新しいフィールドの追加

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Data
ja: データ

en: About
ja: アバウト

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Save and continue
ja: 保存して次へ

en: - Select a field type -
ja: - フィールドタイプを選択 -

en: There was a problem creating field %label: @message
ja: フィールド %label の作成に問題が発生しました: @message

en: A unique machine-readable name containing letters, numbers, and underscores.
ja: システム内部名称。半角英数字とアンダースコアにより構成されます。
