Workspaces Extra (2.0.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (54 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: Closed
nl: Gesloten

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Overview
nl: Overzicht

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: - None -
nl: - Geen -

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Export
nl: Exporteren

en: Default
nl: Standaard

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Menu link
nl: Menulink

en: Desc
nl: Aflopend

en: Owner
nl: Eigenaar

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Workspace
nl: Werkruimte

en: hour(s)
nl: u(u)r(en)

en: Collection
nl: Collectie

en: Apply
nl: Toepassen

en: Activate
nl: Activeer

en: Publish content
nl: Inhoud publiceren

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: Generate
nl: Genereer

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: View changes
nl: Wijzigingen bekijken

en: Asc
nl: Oplopend

en: Entity types
nl: Entiteitstypen

en: Preview link
nl: Voorbeeldweergave-link

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
nl: Er zijn nog geen menulinks. <a href=":url">Link toevoegen</a>.

en: Current workspace
nl: Actieve werkruimte

en: Workspace switcher
nl: Werkruimtekiezer

en: Workspaces
nl: Werkruimtes

en: Enabled entity types
nl: Ingeschakelde entiteitstypes

en: Switch workspace
nl: Werkruimte wisselen

en: %workspace_label is now the active workspace.
nl: De actieve werkruimte is nu %workspace_label.

en: You do not have access to activate the %workspace_label workspace.
nl: U heeft geen toegangsrechten om de werkruimte %workspace_label te activeren.

[ctx: Validation]
en: Entity Reference Supported New Entities
nl: Nieuwe entiteiten ondersteund door Entiteitsreferentie

en: %collection_label can only be created in the default workspace.
nl: %collection_label kan alleen in de standaardwerkruimte worden aangemaakt.

en: You are now viewing the live version of the site.
nl: U bekijkt nu de live-versie van de site.

en: Manage workspace
nl: Werkruimte beheren

en: View all workspaces
nl: Alle werkruimten bekijken
