Workspaces Extra (2.0.0-alpha12) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: Closed
ja: クローズド

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Overview
ja: 概観

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Export
ja: エクスポート

en: Default
ja: デフォルト

en: Open
ja: オープン

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Menu link
ja: メニューリンク

en: Filter
ja: フィルター

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Revert
ja: 戻す

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Failed
ja: 失敗

en: Workspace
ja: ワークスペース

en: Live
ja: ライブ

en: hour(s)
ja: 時間

en: Apply
ja: 適用

en: Activate
ja: 有効化

en: Offset
ja: オフセット

en: Publish content
ja: コンテンツを掲載

en: - Select -
ja: - 選択 -

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: Generate
ja: 生成する

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Discard changes
ja: 変更を破棄

en: View changes
ja: 変更内容を表示

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity types
ja: エンティティタイプ

en: - Restricted access -
ja: - 制限されたアクセス -

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
ja: メニューリンクがありません。<a href=":url">リンクを追加する</a>。

en: Current workspace
ja: 現在のワークスペース

en: Workspace switcher
ja: ワークスペーススイッチャー

en: Workspaces
ja: ワークスペース

en: Field based layout, displays revision comparison line by line.
ja: フィールドをベースとしたレイアウトで、リビジョンの比較を行ごとに表示します。

en: Switch workspace
ja: ワークスペースの切り替え

en: %workspace_label is now the active workspace.
ja: %workspace_label がアクティブなワークスペースになりました。

en: You do not have access to activate the %workspace_label workspace.
ja: %workspace_label ワークスペースをアクティブにする権限がありません。

en: Manage workspace
ja: ワークスペースの管理

en: View all workspaces
ja: すべてのワークスペースを表示
