Workspaces Extra (2.0.0-alpha12) - en to uk translation catalogue (65 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Author
uk: Автор

en: Closed
uk: Закрито

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Overview
uk: Огляд

en: Reset
uk: Скинути

en: - None -
uk: - Немає -

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Export
uk: Експортувати

en: Default
uk: Базово

en: Open
uk: Відкрито

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Menu link
uk: Посилання меню

en: Filter
uk: Фільтр

en: Desc
uk: Спад

en: Owner
uk: Власник

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Pending
uk: Очікування

en: Revert
uk: Відновити

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: Workspace
uk: Робоча область

en: Live
uk: Наживо

en: hour(s)
uk: година(години)

en: Running
uk: Запущено

en: Collection
uk: Збірка

en: Apply
uk: Застосувати

en: Cancelled
uk: Скасовано

en: Activate
uk: Задіяти

en: Offset
uk: Зміщення

en: Publish content
uk: Публікувати матеріал

en: - Select -
uk: - Виберіть -

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: View changes
uk: Перегляд змін

en: Asc
uk: Зрост

en: Entity types
uk: Типи сутностей

en: Dummy
uk: Фіктивне

en: - Restricted access -
uk: - Обмежений доступ -

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
uk: Посилання меню поки що відсутні. <a href=":link">Додати посилання</a>.

en: Current workspace
uk: Поточна робоча область

en: Workspace switcher
uk: Перемикач робочих областей

en: Workspaces
uk: Робочі області

en: Enabled entity types
uk: Увімкнені типи сутностей

en: Switch workspace
uk: Перемкнути робочу область

en: %workspace_label is now the active workspace.
uk: %workspace_label нараз є активною робочою областю.

en: You do not have access to activate the %workspace_label workspace.
uk: Ви не маєте доступу для активації робочої області %workspace_label.

[ctx: Validation]
en: Entity Reference Supported New Entities
uk: Підтримувані нові сутності для посилання на сутність

en: %collection_label can only be created in the default workspace.
uk: %collection_label може бути створений в базовій робочій області.

en: You are now viewing the live version of the site.
uk: Наразі ви переглядаєте робочу версію сайту.

en: Manage workspace
uk: Керування робочим простором

en: View all workspaces
uk: Перегляд усіх робочих областей
