Workspaces Extra (2.0.0-alpha8) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Closed
ar: مغلق

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Export
ar: تصدير

en: Default
ar: الافتراضي

en: Open
ar: مفتوح

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Menu link
ar: رابط القائمة

en: Filter
ar: انتقاء

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Revert
ar: استرجع

en: Changed
ar: تم التغير

en: Workspace
ar: منطقة / مساحة  العمل

en: Live
ar: مباشر

en: Apply
ar: تطبيق

en: Activate
ar: تفعيل

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Publish content
ar: نشر المحتوى

en: - Select -
ar: - اختر -

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Current workspace
ar: مساحة العمل الحالية

en: Workspaces
ar: مناطق/ مساحات العمل
