Workspaces Extra (2.0.0-alpha8) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: Closed
fa: بسته شده

en: Cancel
fa: لغو

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Export
fa: استخراج

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Menu link
fa: پیوند منو

en: Filter
fa: فیلتر

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Revert
fa: بازگشت

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Workspace
fa: فضای کار

en: Live
fa: زنده

en: Apply
fa: تایید

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Publish content
fa: انتشار محتوا

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: View changes
fa: مشاهده تغییرات

en: Asc
fa: صعودی
