Workspaces Extra (2.0.0-alpha8) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Author
tr: Yazar

en: Closed
tr: Kapalı

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Open
tr: Açık

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Menu link
tr: Menü bağlantısı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Revert
tr: Geri al

en: Changed
tr: Değişti

en: Workspace
tr: Çalışma alanı

en: Live
tr: Live (canlı)

en: hour(s)
tr: Saat

en: Apply
tr: Uygula

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Publish content
tr: İçeriği yayınla

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Generate
tr: Oluştur

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Discard changes
tr: Değişiklikleri at

en: View changes
tr: Değişiklikleri gör

en: Asc
tr: Artan

en: Entity types
tr: Varlık tipleri

en: - Restricted access -
tr: - Kısıtlanmış erişim -

en: There are no menu links yet. <a href=":url">Add link</a>.
tr: Henüz menü bağlantısı yok.<a href=":url">Bağlantı ekle</a>.

en: Current workspace
tr: Şu anki çalışma alanı

en: Workspace switcher
tr: Çalışma alanı değiştirici

en: Workspaces
tr: Çalışma alanları

en: You are now viewing the live version of the site.
tr: Şu anda sitenin canlı sürümünü görüntülüyorsunuz.
