Workspaces Extra (3.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (15 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Export
bn: রপ্তানী

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
