Webservice Manager (1.0.1) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: Header
de: Kopfzeile

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Method
de: Methode

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Loading...
de: Wird geladen...

en: Default value
de: Standardwert

en: Source field
de: Ursprungsfeld

en: About
de: Über

en: Destination field
de: Zielfeld

en: Endpoint
de: Endpunkt

en: Response type
de: Antworttyp

en: Source Field
de: Quellen-Feld

en: Header name
de: Name der Überschrift

en: Param
de: Parameter

en: Destination Field
de: Zielfeld

en: Entity %label has been deleted.
de: Die Entität %label wurde gelöscht.
