Webservice Manager (2.0.0-beta3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: ID
hi: आईडी

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Method
hi: तरीका

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Source field
hi: स्रोत क्षेत्र

en: About
hi: के बारे में

en: Param
hi: परम
