WT Commerce Suite (1.0.0) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Transaction ID
fr: Identifiant (ID) de transaction

en: Quantity
fr: Quantité

en: On
fr: Activé

en: Size
fr: Taille

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Off
fr: Désactivé

en: Price
fr: Prix

en: Amount
fr: Montant

en: Phone
fr: Téléphone

en: Colors
fr: Couleurs

en: Color
fr: Couleur

en: SKU
fr: Référence

en: First Name
fr: Prénom

en: Last Name
fr: Nom de famille

en: City
fr: Ville

en: ZIP
fr: Code postal

en: Street Address
fr: Rue

en: Start Time
fr: Heure de début

en: End Time
fr: Heure de fin

en: Shopping Cart
fr: Panier

en: Total:
fr: Total :

en: Sizes
fr: Tailles

en: Remove this item
fr: Supprimer cet élément

en: Your cart is empty.
fr: Votre panier est vide.

en: Subtotal:
fr: Sous-total :

en: Cart Contents
fr: Contenu du panier

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: Out of Stock
fr: En rupture de stock
