WebTotem Security (1.1.0) - en to ja translation catalogue (101 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Type
ja: タイプ

en: Actions
ja: アクション

en: Remove
ja: 削除

en: Disabled
ja: 無効

en: Action
ja: アクション

en: Download
ja: ダウンロード

en: File
ja: ファイル

en: Date
ja: 日付

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: Monthly
ja: 毎月

en: Country
ja: 国

en: No data
ja: データがありません

en: Settings
ja: 設定

en: Sunday
ja: 日曜日

en: Monday
ja: 月曜日

en: Tuesday
ja: 火曜日

en: Wednesday
ja: 水曜日

en: Thursday
ja: 木曜日

en: Friday
ja: 金曜日

en: Saturday
ja: 土曜日

en: Time
ja: 時間

en: Modules
ja: モジュール

en: Total
ja: 合計

en: Unknown
ja: 不明

en: Error
ja: エラー

en: Active
ja: アクティブ

en: Year
ja: 年

en: General information
ja: 一般情報

en: Location
ja: 場所

en: Warning
ja: 警告

en: Up
ja: 上へ

en: Performance
ja: パフォーマンス

en: Send
ja: 送信

en: January
ja: 1月

en: February
ja: 2月

en: March
ja: 3月

en: April
ja: 4月

en: May
ja: 5月

en: June
ja: 6月

en: July
ja: 7月

en: August
ja: 8月

en: September
ja: 9月

en: October
ja: 10月

en: November
ja: 11月

en: December
ja: 12月

en: Security
ja: セキュリティー

en: Install
ja: インストール

en: Down
ja: 下へ

en: IP Address
ja: IPアドレス

en: Close
ja: 閉じる

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Save settings
ja: 設定の保存

en: Notifications
ja: 通知

en: Modified
ja: 変更済み

en: Port
ja: ポート

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Clear
ja: クリアー

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Deleted
ja: 削除済み

en: Choose modules
ja: モジュールを選択

en: year
ja: 年

en: Jan
ja: 1月

en: Feb
ja: 2月

en: Mar
ja: 3月

en: Apr
ja: 4月

en: Jun
ja: 6月

en: Jul
ja: 7月

en: Aug
ja: 8月

en: Sep
ja: 9月

en: Oct
ja: 10月

en: Nov
ja: 11月

en: Dec
ja: 12月

en: Hour
ja: 時

en: Minute
ja: 分

en: Blocked
ja: ブロック

en: Missing
ja: 喪失

en: Installed
ja: インストール済み

en: Changed
ja: 変更済

en: Failed
ja: 失敗

en: New
ja: 新

en: Information
ja: 情報

en: Yearly
ja: 年毎

en: Permission
ja: 権限

en: Available
ja: 利用可能

en: About
ja: アバウト

en: Reports
ja: レポート

en: Report settings
ja: レポートの設定

en: 1 month | @count months
ja[0]: 1ヶ月
ja[1]: @countヶ月

en: Uses
ja: 機能

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: Date added
ja: 追加日付

en: Invalid
ja: 不正

en: Critical
ja: 重大な

en: Expiry date
ja: 有効期限

en: Generate report
ja: レポートを生成

en: Ports
ja: ポート

en: Report data
ja: レポートデータ

en: Monitoring
ja: モニタリング

en: Not blocked
ja: 非ブロック
