WebTotem Security (1.2.1) - en to tr translation catalogue (101 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Type
tr: Tip

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Action
tr: Eylem

en: Download
tr: İndir

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Country
tr: Ülke

en: No data
tr: Veri yok

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Time
tr: Zaman

en: Modules
tr: Modüller

en: Total
tr: Toplam

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Continue
tr: Devam et

en: Error
tr: Hata

en: Active
tr: Etkin

en: Year
tr: Yıl

en: General information
tr: Genel bilgi

en: Location
tr: Konum

en: Warning
tr: Uyarı

en: Up
tr: Yukarı

en: Performance
tr: Performans

en: Month
tr: Ay

en: Send
tr: Gönder

en: Inactive
tr: Devre dışı

en: Week
tr: Hafta

en: Day
tr: Gün

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Security
tr: Güvenlik

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Install
tr: Kur

en: Down
tr: Aşağı

en: IP Address
tr: IP Adresi

en: Close
tr: Kapat

en: Expires
tr: Geçerlik tarihi

en: Save settings
tr: Ayarları kaydet

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Clear
tr: Temizle

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Deleted
tr: Silindi

en: year
tr: yıl

en: Jan
tr: Oca

en: Feb
tr: Şub

en: Apr
tr: Nis

en: Jun
tr: Haz

en: Jul
tr: Tem

en: Aug
tr: Ağu

en: Sep
tr: Eyl

en: Oct
tr: Eki

en: Nov
tr: Kas

en: Dec
tr: Ara

en: Hour
tr: Saat

en: Minute
tr: Dakika

en: Info
tr: Bilgi

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Missing
tr: Kayıp

en: Installed
tr: Kurulu

en: Changed
tr: Değişti

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: New
tr: Yeni

en: Information
tr: Bilgi

en: Permission
tr: İzinler

en: Available
tr: Mevcut

en: About
tr: Hakkında

en: Reports
tr: Raporlar

en: Report settings
tr: Rapor seçenekleri

en: Popup
tr: Açılır pencere

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: 1 month | @count months
tr[0]: 1 ay
tr[1]: @count ay

en: Name of the country
tr: Ülke İsmi

en: close
tr: kapat

en: Uses
tr: Kullanım

en: Dashboard
tr: Pano

en: Invalid
tr: Geçersiz

en: Critical
tr: Önemli

en: Expiry date
tr: Bitiş tarihi

en: All modules
tr: Tüm eklentiler
