WebTotem Security (1.2.4) - en to fr translation catalogue (103 entries)

en: Status
fr: État

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Download
fr: Téléchargement

en: File
fr: Fichier

en: Country
fr: Pays

en: No data
fr: Pas de données

en: Settings
fr: Paramètres

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Time
fr: Heure

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Continue
fr: Continuer

en: Error
fr: Erreur

en: Active
fr: Actif

en: Year
fr: Année

en: General information
fr: Information générale

en: Location
fr: Emplacement

en: Success
fr: Succès

en: Warning
fr: Avertissement

en: Up
fr: Haut

en: Month
fr: Mois

en: Send
fr: Envoyer

en: Inactive
fr: Inactif

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: January
fr: janvier

en: February
fr: Février

en: March
fr: mars

en: April
fr: avril

en: May
fr: mai

en: June
fr: juin

en: July
fr: juillet

en: August
fr: août

en: September
fr: septembre

en: October
fr: octobre

en: November
fr: novembre

en: December
fr: décembre

en: Security
fr: Sécurité

en: Select all
fr: Tout sélectionner

en: Install
fr: Installer

en: Down
fr: Bas

en: IP Address
fr: Adresse IP

en: Close
fr: Fermer

en: Expires
fr: Expire

en: Save settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Modified
fr: Modifié

en: Pending
fr: En attente

en: Clear
fr: Vider

en: Expired
fr: Expiré

en: Deleted
fr: Supprimé

en: year
fr: année

en: Jan
fr: jan

en: Feb
fr: fév

en: Apr
fr: avr

en: Jun
fr: juin

en: Jul
fr: Juil

en: Aug
fr: Aoû

en: Oct
fr: oct

en: Nov
fr: nov

en: Dec
fr: déc

en: Hour
fr: Heure

en: Clean
fr: Effacer

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Are you sure?
fr: Êtes-vous certain(e) ?

en: Missing
fr: Manquant

en: Installed
fr: Installé

en: Availability
fr: Disponibilité

en: Changed
fr: Modifié

en: Failed
fr: Échec

en: New
fr: Nouveau

en: Information
fr: Informations

en: Permission
fr: Droit

en: Available
fr: Disponible

en: Free
fr: Gratuit

en: About
fr: À propos

en: Reports
fr: Rapports

en: Report settings
fr: Paramètres des rapports

en: Not supported
fr: Non pris en charge

en: Please wait
fr: Veuillez patienter

en: 1 month | @count months
fr[0]: @count mois
fr[1]: @count mois

en: Name of the country
fr: Pays

en: close
fr: fermer

en: Uses
fr: Utilisations

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Working
fr: Travaille

en: Africa
fr: Afrique

en: Invalid
fr: Invalide

en: Critical
fr: Critique

en: Expiry date
fr: Date d'expiration

en: Show more
fr: En afficher plus

en: save
fr: Enregistrer

en: Module settings
fr: Paramètres du module

en: Asia
fr: Asie

en: Oceania
fr: Océanie

en: countries
fr: pays

en: Americas
fr: Amériques
