WebTotem Security (1.2.4) - en to pt translation catalogue (105 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Disabled
pt: Desativado

en: Action
pt: Ação

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Country
pt: País

en: No data
pt: Sem dados

en: Settings
pt: Configurações

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Time
pt: Hora

en: Modules
pt: Módulos

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Continue
pt: Continuar

en: Error
pt: Erro

en: Active
pt: Ativo

en: Year
pt: Ano

en: General information
pt: Informações Gerais

en: Location
pt: Localização

en: Success
pt: Sucesso

en: Warning
pt: Aviso

en: Up
pt: Para cima

en: Performance
pt: Desempenho

en: Month
pt: Mês

en: Send
pt: Enviar

en: Inactive
pt: Inativo

en: Week
pt: Semana

en: Day
pt: Dia

en: January
pt: Janeiro

en: February
pt: Fevereiro

en: March
pt: Março

en: April
pt: Abril

en: May
pt: Mai

en: June
pt: Junho

en: July
pt: Julho

en: August
pt: Agosto

en: September
pt: Setembro

en: October
pt: Outubro

en: November
pt: Novembro

en: December
pt: Dezembro

en: Security
pt: Segurança

en: Select all
pt: Selecionar tudo

en: Install
pt: Instalar

en: Down
pt: Abaixo

en: IP Address
pt: Endereço IP

en: Close
pt: Fechar

en: Expires
pt: Expira

en: Save settings
pt: Salvar as configurações

en: Notifications
pt: Notificações

en: Modified
pt: Modificado

en: Port
pt: Porta

en: Pending
pt: Pendente

en: Clear
pt: Limpar

en: Expired
pt: Expirado

en: Deleted
pt: Apagado

en: year
pt: ano

en: Feb
pt: Fev

en: Apr
pt: Abr

en: Aug
pt: Ago

en: Sep
pt: Set

en: Oct
pt: Out

en: Dec
pt: Dez

en: Hour
pt: Hora

en: Minute
pt: Minuto

en: Info
pt: Informações

en: Clean
pt: Limpar

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Are you sure?
pt: Você tem certeza?

en: Scoring
pt: Pontuação

en: Missing
pt: Faltando

en: Installed
pt: Instalado

en: Changed
pt: Alterado

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: New
pt: Novo

en: Information
pt: Informações

en: Permission
pt: Permissão

en: Use
pt: Usar

en: Available
pt: Disponível

en: About
pt: Sobre

en: Reports
pt: Relatórios

en: Report settings
pt: Configurações de relatórios

en: Not supported
pt: Não Suportado

en: 1 month | @count months
pt[0]: 1 mês
pt[1]: @count meses

en: Name of the country
pt: Nome do país

en: close
pt: fechar

en: Uses
pt: Usos

en: Dashboard
pt: Painel

en: Africa
pt: África

en: Invalid
pt: Inválido

en: Critical
pt: Crítico

en: Expiry date
pt: Data de expiração

en: Show more
pt: Mostrar mais

en: Generate report
pt: Gerar relatório

en: save
pt: salvar

en: Module settings
pt: Configurações do módulo

en: Invalid API key
pt: Chave de API inválida

en: Days left
pt: Dias faltantes
