WebTotem Security (1.2.6) - en to fa translation catalogue (101 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: More
fa: بیشتر

en: Action
fa: عملکرد

en: Download
fa: دانلود

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Country
fa: کشور

en: No data
fa: هیچ اطلاعاتی وجود ندارد.

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Time
fa: زمان

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Continue
fa: ادامه

en: Error
fa: خطا

en: Active
fa: فعال

en: Year
fa: سال

en: Good
fa: خوب

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Location
fa: مکان

en: Success
fa: موفقیت

en: Warning
fa: هشدار

en: Up
fa: بالا

en: Month
fa: ماه

en: Domain
fa: دامنه

en: Send
fa: ارسال

en: Inactive
fa: غیرفعال

en: Day
fa: روز

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: ژوئیه

en: August
fa: اوت

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: Security
fa: امنیتی

en: Select all
fa: انتخاب همه

en: Install
fa: نصب

en: Down
fa: پایین

en: IP Address
fa: آدرس IP

en: Close
fa: بستن

en: Save settings
fa: ذخیره تنظیمات

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Port
fa: درگاه

en: Pending
fa: معلق

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Deleted
fa: حذف شد

en: year
fa: سال

en: Jan
fa: ژانویه

en: Feb
fa: فوریه

en: Mar
fa: مارس

en: Apr
fa: آوریل

en: Jun
fa: ژوئن

en: Jul
fa: ژوئیه

en: Aug
fa: اوت

en: Sep
fa: سپتامبر

en: Oct
fa: اکتبر

en: Nov
fa: نوامبر

en: Dec
fa: دسامبر

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Info
fa: اطلاعات

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Are you sure?
fa: آیا مطمئن هستید؟

en: Installed
fa: نصب شده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Failed
fa: ناموفق

en: New
fa: جدید

en: Information
fa: اطلاعات

en: Permission
fa: مجوز

en: Available
fa: در دسترس

en: About
fa: درباره

en: Reports
fa: گزارش‌ها

en: Report settings
fa: تنظیمات گزارش

en: 1 month | @count months
fa[0]: 1 ماه
fa[1]: @count ماه

en: Name of the country
fa: نام کشور

en: IP address
fa: نشانی IP

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Invalid
fa: نامعتبر

en: Critical
fa: بحرانی

en: Expiry date
fa: تاریخ انقضا

en: Generate report
fa: تولید گزارش
