WebTotem Security (1.2.6) - en to vi translation catalogue (113 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Kiểu

en: Actions
vi: Thao tác

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Remove
vi: Xoá

en: Disabled
vi: Tắt

en: More
vi: Thêm

en: Action
vi: Thao tác

en: Download
vi: Tải về

en: File
vi: Tập tin

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Country
vi: Quốc gia

en: No data
vi: Không dữ liệu

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Sunday
vi: Chủ nhật

en: Monday
vi: Thứ hai

en: Tuesday
vi: Thứ ba

en: Wednesday
vi: Thứ tư

en: Thursday
vi: Thứ năm

en: Friday
vi: Thứ sáu

en: Saturday
vi: Thứ bảy

en: Time
vi: Thời gian

en: Modules
vi: Mô-đun

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Continue
vi: Tiếp tục

en: Error
vi: Lỗi

en: Active
vi: Hoạt động

en: Year
vi: Năm

en: General information
vi: Thông tin chung

en: Good
vi: Tốt

en: Not found
vi: Không tìm thấy

en: Location
vi: Vị trí

en: Success
vi: Thành công

en: Warning
vi: Cảnh báo

en: Up
vi: Lên

en: Month
vi: Tháng

en: Domain
vi: Miền

en: Send
vi: Gửi

en: Inactive
vi: Không hoạt động

en: Week
vi: Tuần

en: Day
vi: Ngày

en: January
vi: Tháng 1

en: February
vi: Tháng 2

en: March
vi: Tháng 3

en: April
vi: Tháng 4

en: May
vi: Tháng 5

en: June
vi: Tháng 6

en: July
vi: Tháng 7

en: August
vi: Tháng 8

en: September
vi: Tháng 9

en: October
vi: Tháng 10

en: November
vi: Tháng 11

en: December
vi: Tháng 12

en: Select all
vi: Chọn tất cả

en: Install
vi: Cài đặt

en: Down
vi: Xuống

en: IP Address
vi: Địa chỉ IP

en: Close
vi: Đóng

en: Expires
vi: Hết hạn

en: Save settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Notifications
vi: Thông báo

en: Modified
vi: Bị sửa đổi

en: Port
vi: Cổng

en: Pending
vi: Đang treo

en: Clear
vi: Dọn dẹp

en: Expired
vi: Hết hạn

en: Deleted
vi: Đã xóa

en: year
vi: năm

en: Jan
vi: Th1

en: Feb
vi: Th2

en: Mar
vi: Th3

en: Apr
vi: Th4

en: Jun
vi: Th6

en: Jul
vi: Th7

en: Aug
vi: Th8

en: Sep
vi: Th9

en: Oct
vi: Th10

en: Nov
vi: Th11

en: Dec
vi: Th12

en: Hour
vi: Giờ

en: Minute
vi: Phút

en: Info
vi: Thông tin

en: Clean
vi: Dọn

en: Blocked
vi: Đã khóa

en: Are you sure?
vi: Bạn chắc chưa?

en: Missing
vi: Bị mất

en: Installed
vi: Đã cài đặt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Failed
vi: Thất bại

en: New
vi: Mới

en: Information
vi: Thông tin

en: Permission
vi: Quyền

en: Available
vi: Có sẵn

en: About
vi: Giới thiệu

en: Reports
vi: Báo cáo

en: Technology
vi: Công nghệ

en: Report settings
vi: Các thiết lập báo cáo

en: Popup
vi: Tự mở

en: Revoked
vi: Bị hủy bỏ

en: Not supported
vi: Không được hỗ trợ

en: 1 month | @count months
vi[0]: 1 tháng
    @count tháng

en: Name of the country
vi: Tên quốc gia

en: IP address
vi: Địa chỉ IP

en: close
vi: đóng

en: Uses
vi: Sử dụng

en: Dashboard
vi: Trang tổng hợp

en: Europe
vi: Châu Âu

en: Africa
vi: Châu Phi

en: Invalid
vi: Không hợp lệ

en: Critical
vi: Nghiêm trọng

en: Asia
vi: Châu Á

en: Connected
vi: Đã kết nối

en: Days left
vi: Ngày còn lại
