AdBlock Detection - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Enable
pt: Ativar

en: Default
pt: Por defeito

en: Custom
pt: Personalizado

en: Permissions
pt: Permissões

en: Overlay
pt: Sobreposição

en: Block layout
pt: Disposição de blocos
