Where We Are Finder (2.0.0-beta3) - en to de translation catalogue (34 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Actions
de: Aktionen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Points
de: Punkte

en: Page
de: Seite

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Sort by
de: Sortierung

en: Marker
de: Markierung

en: Changed
de: Geändert

en: Apply
de: Anwenden

en: Telephone
de: Telefon

en: Offset
de: Versatz

en: About
de: Über

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Structure
de: Struktur

en: The unique ID of the node.
de: Die eindeutige ID des Beitrags.

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Geolocation
de: Geographische Koordinaten

en: Event Category
de: Ereigniskategorie

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Enter an address to be localized.
de: Geben Sie eine zu lokalisierende Adresse ein.
