Where We Are Finder (2.0.0-beta4) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Actions
pt: Ações

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Points
pt: Pontos

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Global settings
pt: Configurações globais

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Configuration
pt: Configurações

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Telephone
pt: Telefone

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Styling
pt: Estilo

en: Structure
pt: Estrutura

en: The unique ID of the node.
pt: O identificador do node.

en: Asc
pt: Ascendente

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
