Where We Are Finder (8.x-1.0-beta5) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Language
de: Sprache

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: Import
de: Importieren

en: Update
de: Aktualisieren

en: View
de: Ansicht

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Total
de: Gesamt

en: Imported
de: Importiert

en: Created
de: Erstellt

en: Points
de: Punkte

en: Global settings
de: Globale Einstellungen

en: N/A
de: n. v.

en: Address
de: Adresse

en: Store Name
de: Name des Shops

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Stop
de: Stopp

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Changed
de: Geändert

en: points
de: Punkte

en: Telephone
de: Telefon

en: Created by
de: Erstellt von

en: point
de: Punkt

en: Import file
de: Datei importieren

en: Publishing status
de: Veröffentlichungsstatus

en: Structure
de: Struktur

en: Machine Name
de: Systemname

en: Geolocation
de: Geographische Koordinaten

en: Unprocessed
de: Nicht verarbeitet

en: Event Category
de: Ereigniskategorie

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: The time that the entity was last edited.
de: Der letzte Aktualisierungszeitpunkt der Entität.

en: Last Imported
de: Zuletzt importiert
