Web Experience Toolkit (4.5.0) - en to fi translation catalogue (81 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Body
fi: Sisältö

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Submit
fi: Lähetä

en: Content
fi: Sisältö

en: Group
fi: Ryhmä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Administration
fi: Ylläpito

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: Version
fi: Versio

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Links
fi: Linkit

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Image
fi: Kuva

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Add
fi: Lisää

en: Upload
fi: Siirrä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Embedded
fi: Sisällytetty

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Off
fi: Pois päältä

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Medium
fi: Keskiverto

en: node
fi: solmu

en: Blog
fi: Blogi

en: Front Page
fi: Etusivu

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Authored on
fi: Luotu

en: File Upload
fi: Tiedoston lataus palvelimelle

en: French
fi: ranska

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Select
fi: Valitse

en: Menus
fi: Valikot

en: Page not found
fi: Sivua ei löydy

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: My account
fi: Oma käyttäjätilini

en: Book navigation
fi: Kirjan navigaatio

en: Featured
fi: Esitelty

en: About
fi: Tietoja

en: and
fi: ja

en: Landing page
fi: Laskeutumissivu

en: Creator
fi: Luoja

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Bundle
fi: Paketti

en: Submit button text
fi: Lähetyspainikkeen teksti

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Library
fi: Kirjasto

en: Search block
fi: Hakulohko

en: All content
fi: Kaikki sisältö

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Allowed media types
fi: Sallitut mediatyypit

en: Unable to render media from %tag. Error: %error
fi: Median renderöinti epäonnistui %tag. Virhe: %error

en: None (original image)
fi: Ei mitään (alkuperäinen kuva)

en: Absolute URL
fi: Absoluuttinen verkko-osoite

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: A boolean indicating whether the node is published.
fi: Kertoo onko sisältö julkaistu vai ei.

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Show in media library
fi: Näytä mediakirjastossa

en: Shown in media library
fi: Näytetään mediakirjastossa

en: Hidden in media library
fi: Piilotettu mediakirjastosta
