Web Experience Toolkit (5.0.0) - en to cs translation catalogue (58 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Submit
cs: Odeslat

en: Content
cs: Obsah

en: Group
cs: Skupina

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Administration
cs: Administrace

en: Yes
cs: Ano

en: Version
cs: Verze

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: - None -
cs: - Nic -

en: Image
cs: Obrázek

en: Preview
cs: Náhled

en: Default
cs: Výchozí

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Small
cs: Malý

en: Large
cs: Velký

en: Add
cs: Přidat

en: Upload
cs: Nahrát

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Medium
cs: Střední

en: Media
cs: Média

en: node
cs: uzel

en: Anonymous
cs: Anonym

en: File Upload
cs: Nahrát soubor

en: French
cs: Francouzsky

en: Select
cs: Vybrat

en: Menus
cs: Menu

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: Administrator
cs: Administrátor

en: My account
cs: Můj účet

en: Book navigation
cs: Obsah knihy

en: About
cs: Popis

en: and
cs: a

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Video file
cs: Video soubor

en: Submit button text
cs: Text odesílacího tlačítka

en: Alert
cs: Upozornění

en: Library
cs: Knihovna

en: Search block
cs: Vyhledávací blok

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Archived
cs: Archivováno

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Absolute URL
cs: Absolutní URL

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.
