Web Experience Toolkit (5.1.0) - en to cy translation catalogue (74 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Slideshow
cy: Sioe Sleidiau

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Administration
cy: Gweinyddiaeth

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: Homepage
cy: Hafan

en: Version
cy: Fersiwn

en: File
cy: Ffeil

en: Edit
cy: Golygu

en: Links
cy: Dolenni

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: - None -
cy: - Dim -

en: Image
cy: Delwedd

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Small
cy: Bach

en: Large
cy: Mawr

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: Upload
cy: Llwytho i fyny

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Continue
cy: Parhau

en: All
cy: I gyd

en: Page title
cy: Pennawd y dudalen

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Thumbnail
cy: Disgrifiad Cryno

en: Medium
cy: Canolig

en: Media
cy: Cyfryngau

en: node
cy: nod

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: File Upload
cy: Llwythiad ffeil i fyny

en: French
cy: Ffrangeg

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Apply
cy: Ceisio

en: Select
cy: Dewis

en: Blocks
cy: Blociau

en: Menus
cy: Dewislenni

en: Page not found
cy: Methu darganfod y dudalen

en: My account
cy: Fy nghyfrif

en: Book navigation
cy: Mordwyaeth llyfr

en: Offset
cy: Ongli

en: and
cy: ac

en: Save and continue
cy: Cadw a pharhau

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Submit button text
cy: Cyflwyno botwm testun

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
