Web Experience Toolkit (5.2.3) - en to bs translation catalogue (56 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Groups
bs: Grupe

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Administration
bs: Administracija

en: Yes
bs: Da

en: Version
bs: Verzija

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Search
bs: Pretraga

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Image
bs: Slika

en: Preview
bs: Pregled

en: Update
bs: Ažuriranje

en: Add
bs: Dodaj

en: Keywords
bs: Ključne riječi

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Continue
bs: Nastavi

en: All
bs: Sve

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Block
bs: Blok

en: Page
bs: Strana

en: Roles
bs: Uloge

en: Published
bs: Objavljeno

en: Promoted to front page
bs: Promoviran na početnu stranicu

en: Authored by
bs: Napisao

en: Medium
bs: Srednje

en: Members
bs: Članovi

en: node
bs: nod

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Authored on
bs: Napisano

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Blocks
bs: Blokovi

en: My account
bs: Moj profil

en: Book navigation
bs: Navigacije knjige

en: and
bs: i

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic block
bs: Osnovni blok

en: A basic block contains a title and a body.
bs: Osnovni blok sadrži naslov i tijelo.
