Web Experience Toolkit (5.6.1) - en to is translation catalogue (87 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: Administration
is: Stjórnun

en: Comments
is: Ummæli

en: On
is: Virkjað

en: Yes
is: Já

en: Homepage
is: Heimasíða

en: Version
is: Útgáfa

en: File
is: Skrá

en: Edit
is: Breyta

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Preview
is: Forskoða

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Update
is: Uppfæra

en: Small
is: Lítið

en: Large
is: Stórt

en: Add
is: Bæta við

en: Path
is: Slóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Layout
is: Útlit

en: Keywords
is: Lykilorð

en: Upload
is: Hlaða upp

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Continue
is: Halda áfram

en: All
is: Allt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Filter
is: Sía

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Nodes
is: Nóður

en: Authored by
is: Höfundur

en: Thumbnail
is: Smámynd

en: Medium
is: Miðlungs

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Members
is: Meðlimir

en: Blog
is: Blogg

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Blocks
is: Blokkir

en: Menus
is: Valmyndir

en: Page not found
is: Síðan fannst ekki

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: My account
is: Aðgangurinn minn

en: About
is: Um

en: and
is: og

en: Creator
is: Stofnandi

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.

en: Media Image
is: Margmiðlunarmynd

en: Media type ID
is: Auðkenni (e. ID) margmiðlunartegundar
