Web Experience Toolkit (6.1.0) - en to bn translation catalogue (53 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Administration
bn: প্রশাসন

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Version
bn: সংস্করণ

en: File
bn: ফাইল

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Keywords
bn: কী-ওয়ার্ড

en: Upload
bn: আপলোড

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Continue
bn: এগিয়ে চল

en: Email
bn: ইমেইল

en: All
bn: সমস্ত

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Medium
bn: মাঝারি

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Blog
bn: ব্লগ

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: My account
bn: আমার এ্যাকাউন্ট

en: About
bn: সম্পর্কে

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও
