Web Experience Toolkit (6.1.2) - en to kn translation catalogue (59 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Small
kn: ಚಿಕ್ಕದಾದ

en: Large
kn: ದೊಡ್ಡದಾದ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Embedded
kn: ಅಡಕಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Introduction
kn: ಪರಿಚಯ

en: Blog
kn: ಬ್ಲಾಗ್

en: All files
kn: ಎಲ್ಲ ಕಡತಗಳು

en: Topic
kn: ವಿಷಯ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Menus
kn: ಮೆನುಗಳು

en: Page not found
kn: ಪುಟವು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Book navigation
kn: ಪುಸ್ತಕ ಮಾರ್ಗದರ್ಶನ

en: Panel
kn: ಫಲಕ

en: Paragraph
kn: ಪ್ಯಾರಾಗ್ರಾಫ್

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Twitter
kn: ಟ್ವಿಟ್ಟರ್

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Alert
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Log Out
kn: ಹೊರ ನಿರ್ಗಮಿಸು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
