Web Experience Toolkit (6.1.2) - en to sv translation catalogue (104 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Body
sv: Brödtext

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Submit
sv: Skicka

en: Content
sv: Innehåll

en: Group
sv: Grupp

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Remove
sv: Ta bort

en: Description
sv: Beskrivning

en: Comments
sv: Kommentarer

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Default
sv: Förvald

en: Update
sv: Uppdatera

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Add
sv: Lägg till

en: Path
sv: Sökväg

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: Continue
sv: Fortsätt

en: Email
sv: E-post

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Off
sv: Av

en: Roles
sv: Roller

en: Comment
sv: Kommentar

en: Filter
sv: Filtrera

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Original image
sv: Originalbild

en: Thumbnail
sv: Miniatyr

en: Medium
sv: Mellan

en: node
sv: nod

en: Blog
sv: Blogg

en: Front Page
sv: Startsida

en: All files
sv: Alla filer

en: File Upload
sv: Filuppladdning

en: Topic
sv: Ämne

en: Fade
sv: Tona

en: Slide
sv: Glida

en: Document
sv: Dokument

en: Tabs
sv: Flikar

en: Webform
sv: Webbformulär

en: Select
sv: Välj

en: Menus
sv: Menyer

en: Audio file
sv: Ljudfil

en: Page not found
sv: Sidan hittades inte

en: My account
sv: Mitt konto

en: Book navigation
sv: Boknavigering

en: Meta Tags
sv: Metataggar

en: Featured
sv: Framhävd

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: About
sv: Om

en: and
sv: och

en: Alphabetical
sv: Alfabetisk

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Queue
sv: Kö

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Tweet
sv: Tweeta

en: Video file
sv: Videofil

en: Submit button text
sv: Text på skicka-knapp

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Alert
sv: Larm

en: Library
sv: Bibliotek

en: Search block
sv: Sökblock

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Transition type
sv: Typ av övergång

en: Video URL
sv: URL för video

en: None (original image)
sv: Ingen (ursprunglig bild)

en: Absolute URL
sv: Fullständig URL

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: Responsive
sv: Följsam

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Media Image
sv: Mediabild

en: A boolean indicating whether the node is published.
sv: En boolesk som anger huruvida noden publicerats eller ej.

en: Editorial
sv: Redaktionell

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Remote video
sv: Extern video

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow state label]
en: Published
sv: Publicerad

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
sv: Arkiverad

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
sv: Publicera
