Web Experience Toolkit (8.x) (8.x-3.012) - en to cs translation catalogue (76 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Pages
cs: Stránky

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Status
cs: Stav

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Groups
cs: Skupiny

en: Group
cs: Skupina

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Language
cs: Jazyk

en: Comments
cs: Komentáře

en: Version
cs: Verze

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Default
cs: Výchozí

en: Path
cs: Cesta

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Picture
cs: Obrázek

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: All
cs: Vše

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Nodes
cs: Uzly

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Anonymous
cs: Anonym

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: French
cs: Francouzsky

en: author
cs: autor

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Tabs
cs: Záložky

en: Apply
cs: Použít

en: Blocks
cs: Bloky

en: Menus
cs: Menu

en: Page not found
cs: Stránka nebyla nalezena

en: Administrator
cs: Administrátor

en: My account
cs: Můj účet

en: Offset
cs: Posun

en: Joined
cs: Připojen

en: About
cs: Popis

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Admin
cs: Administrátor

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Find and manage content.
cs: Hledat a spravovat obsah.

en: None (original image)
cs: Žádný (původní obrázek)

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Absolute URL
cs: Absolutní URL

en: Master
cs: Nadřízené

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Find and manage content
cs: Najít a spravovat obsah
