Web Experience Toolkit (8.x-3.015) - en to da translation catalogue (94 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Pages
da: Sider

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Language
da: Sprog

en: Comments
da: Kommentarer

en: Homepage
da: Hjemmeside

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Default
da: Standard

en: Path
da: Sti

en: Updated
da: Opdateret

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: Content type
da: Indholdstype

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Welcome
da: Velkommen

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Nodes
da: Indhold

en: Desc
da: Faldende

en: Members
da: Medlemmer

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
da: Vi er ved at opdatere @site. Vi er snart tilbage. Tak for din tålmodighed.

en: Front Page
da: Forside

en: Anonymous
da: Anonym

en: All files
da: Alle filer

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Group members
da: Gruppemedlemmer

en: French
da: Fransk

en: author
da: forfatter

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Tabs
da: Faner

en: Webform
da: Webformular

en: Apply
da: Udfør

en: Blocks
da: Blokke

en: Menus
da: Menuer

en: Page not found
da: Side ikke fundet

en: My account
da: Min konto

en: Edit node
da: Redigér indholdselement

en: Offset
da: Forskydning

en: Featured
da: Anbefalet

en: Joined
da: Indmeldt

en: About
da: Om

en: Delete node
da: Slet indholdselement

en: Member
da: Medlem

en: Creator
da: Skaber

en: No content available.
da: Der er intet indhold at vise.

en: Queue
da: Kø

en: Admin
da: Administration

en: Group nodes
da: Gruppe-indholdselementer

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: All content
da: Alt indhold

en: Moderation state
da: Godkendelsestilstand

en: Published status
da: Publiceringsstatus

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Find and manage content.
da: Find og håndtér indhold.

en: Group type
da: Gruppetype

en: Unable to render media from %tag. Error: %error
da: Kan ikke rendere media fra %tag. Fejl: %error

en: None (original image)
da: Ingen (originalt billede)

en: Linked
da: Linket til

en: Asc
da: Stigende

en: Absolute URL
da: Absolut URL

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Editorial
da: Redaktionel

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Find and manage content
da: Find og håndtér indhold

[ctx: Workflow state label]
en: Archived
da: Arkiveret

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Archive
da: Arkivér

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv
