Web Experience - en to fr translation catalogue (45 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Core
fr: Cœur

en: Time
fr: Heure

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Banner
fr: Bannière

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Close
fr: Fermer

en: Find
fr: Trouver

en: Footnotes
fr: Notes de bas de page

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: You are here
fr: Vous êtes ici

en: Tabs
fr: Onglets

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Overrides
fr: Supplante

en: Brand
fr: Marque

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Accessibility
fr: Accessibilité

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Primary
fr: Primaire

en: Footer top
fr: Haut de pied de page

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar First
fr: Première barre latérale

en: Customization
fr: Personnalisation

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Sidebar Second
fr: Seconde barre latérale

en: Language selection
fr: Sélection de la langue

en: Last page
fr: Dernière page

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
