Web Experience - en to fa translation catalogue (44 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: Time
fa: زمان

en: Menu
fa: منو

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Close
fa: بستن

en: Find
fa: پیدا کن

en: Sidebar
fa: نوار جانبی

en: You are here
fa: شما اینجا هستید

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Next page
fa: صفحه بعد

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Footnote
fa: پاورقی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: Primary
fa: اصلی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Customization
fa: سفارشی سازی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Branding
fa: علامت گذاری

en: Language selection
fa: انتخاب زبان

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه

en: User account menu
fa: منوی حساب کاربری
