Web Experience - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Time
it: Data e ora

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Navigation
it: Navigazione

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Close
it: Chiudi

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: You are here
it: Tu sei qui

en: Tabs
it: Schede

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Overrides
it: Forzature

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Primary
it: Primario

en: Pagination
it: Paginazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Customization
it: Personalizzazioni

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Language selection
it: Selezione della lingua

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site branding
it: Branding del sito

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
