Web Experience - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Register
fr: S'inscrire

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Core
fr: Cœur

en: Theme
fr: Thème

en: Files
fr: Fichiers

en: Not found
fr: Non trouvé

en: Date Modified
fr: Date modifiée

en: Medium
fr: Moyen

en: email
fr: courriel

en: Profile
fr: Profil

en: Short
fr: Court

en: Themes
fr: Thèmes

en: Enter the terms you wish to search for.
fr: Saisir les termes à rechercher.

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: About
fr: À propos

en: Minimized
fr: Minimisé

en: Sign out
fr: Se déconnecter

en: All pages except those listed
fr: Toutes les pages sauf celles listées

en: Only the listed pages
fr: Seulement les pages listées

en: Sign in
fr: Se connecter

en: CSS files
fr: Fichiers CSS

en: Activate on specific themes
fr: Activer sur des thèmes spécifiques

en: All themes except those listed
fr: Tous les thèmes sauf ceux listés

en: Only the listed themes
fr: Seulement les thèmes listés

en: Specify in which themes you wish the library to load.
fr: Spécifier dans quels thèmes vous souhaitez le chargement de la bibliothèque.

en: Use minimized libraries (Production)
fr: Utiliser des bibliothèques compressées (Production)

en: Themes Visibility
fr: Visibilité des thèmes

en: Search is currently disabled
fr: La recherche est actuellement désactivée
