X References (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Name
pt: Nome

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Source
pt: Fonte

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Target
pt: Alvo

en: Create @name
pt: Criar @name

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Machine Name
pt: Nome de Máquina

en: Entity id
pt: ID entidade

en: Target entity type
pt: Tipo de entidade alvo
