XARA - Modern Multipurpose Drupal 8, 9, 10, 11 Theme (1.0.3) - en to da translation catalogue (49 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Search
da: Søg

en: None
da: Ingen

en: Help
da: Hjælp

en: Font Size
da: Skriftstørrelse

en: Components
da: Komponenter

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Comment
da: Kommentar

en: General
da: Generelt

en: Button
da: Knap

en: Tools
da: Værktøjer

en: center
da: centreret

en: Content Bottom
da: Indhold bund

en: Left
da: Venstre

en: Right
da: Højre

en: Style
da: Typografi

en: Tabs
da: Faner

en: Italic
da: Kursiv

en: Uppercase
da: Store bogstaver

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Fonts
da: Skrifttyper

en: Sidebar Left
da: Venstre sidepanel

en: Sidebar Right
da: Højre sidepanel

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: mobile
da: mobil

en: Lowercase
da: Minuskler

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: wide
da: bred

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Elements
da: Elementer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Typography
da: Typografi

en: Main Menu
da: Hovedmenu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Search Box
da: Søgefelt

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Capitalize
da: Kapitalisér

en: Footer Top
da: Footer top

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Headings
da: Overskrifter

en: Primary menu
da: Primære menu

en: narrow
da: smal

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
